Grafik romanları sevdiğim su götürmez bir gerçek. Çizgi romanlarla aram pek olmasa da Sarah Andersen, Catana Chetwynd ve Simon Tofield gibi yazarların, grafik sanatçıların, yaptığı işlere bayılıyorum. Sarah Andersen ise bu listenin başında geliyor. Onu önce internet sitesi Sarah's Scribbles'da yayımladığı tatlı karikatürlerle tanıdık. Hâlâ da yayınladığını not düşelim. 

Öyle ki tatlı mı tatlı, iç ısıtan, günlük hayattan kesitler sunan kitapları Türkçeye de çevrildi, kitaplığımızdaki yerlerini aldı. Bkz: Büyümek Diye Bir Şey Yok ve Musmutlu Yumuş Yumak. 

Fangs bir vampir ve kurtadamın ilişkisini eğlenceli bir biçimde ele alıyor. 

Vampir ve kurtadam kadar klasikleşmiş bir şey olmaz. Kimi zaman savaşı, kimi zaman da önyargıları aşarak birlikte olurlar. Sarah Andersen ise Fangs (Vampir Dişleri, Sivri Dişler olarak dilimize çevrilebilir) ile bu ikiliyi sevimli ve eğlenceli bir biçimde, o kendine has tatlı anlarıyla ele alıyor. 

Stereotiplerden oluşan ve bu iki fantastik yaratığa dair her tür klasikleşmiş unsuru muzurca işlemiş bu kitabı okuması çok zevkli. 

300 yaşındaki bir vampir olan Elsie ve Jimmy isimli kurtadamın ilişkisinin nasıl başladığını ve birlikte nasıl güçlükler(!) yaşadığını görebileceğiniz bu grafik roman hoş vakit geçirmek isteyen herkesin bakması gereken bir kitap. Hele benim gibi Sarah Andersen'e dair engellenemez bir sevgi duyuyorsanız.

5 üzerinden 5!