Fantastik: White Hot - Ilona Andrews (Gizli Miras 2)
Ilona Andrews'ın yazdığı ve en sevdiğim seriler arasında yerini alan White Hot'un çıkmasını sittin senedir bekliyorum. Tam olarak 3 yıl. İlk çıktığında okumuştum serinin birincisini. Neyse ki serinin üçüncü kitap temmuz itibariyle onun değerini bilecek bu ellere düşecek. Ancak tek bir sorun var: Seri bitiyor. Yani en azından bu ikili için. Kısmen.

İlk kitapta Rogan bir süpernovaya dönmüş, Adam Pierce ve onu piyon olarak kullanan birilerinin elinden kurtarmak için şehri yerle bir etmenin eşiğine gelmişti. Neyse Nevada Rogan'a ulaşmış ve ta-da-dam! birlikte, ölecek onlarca insanı kurtarmışlardı. Sonrasında ise Rogan, Nevada'ya gel oyuncağım ol (aslında hepimiz yanıp tutuştuğunu biliyoruz ama Nevada'nın sözlerini kullanmak zorundayım. Her daim kızın yanındayım çünkü ben.) demiş ve Nevada, hadi oradan ateş parçası, deyip Rogan'ı evinden postalamıştı.

Kapak çok kötü be...

White Hot'u Nasıl Bilirdiniz?

Bu kitapta bir süredir birbirlerini görmemiş bir Rogan ve Nevada var. Nevada kendisini büyük tehlike altında bırakacak bir iş yapıyor. Önce özel gücünü kullanarak bir kaçırılma davasına el atıyor. Sonra da büyük evlerin dalaştığı bir cinayet vakasını, sırf kocanın haline üzüldüğü için alıyor. Kendisine de ölüler için adalet aradığını söylüyor tabii ki. Eh, hayat dönemeçlerden, TESADÜFlerden oluştuğu için de Rogan, Nevada'ya bu tehlikeli görev için de yardım etmeyi kendisine bir görev biliyor. Tabii keşke sırf yardım etmekle kalsa. Kitabın sonlarına doğru neler yaptığını göreceksiniz. Hâlâ aklıma gelince yuh diyorum.

Ben bile paint ile bu kapaktan daha iyisini yapardım...

İlk kitabı daha çok sevmiştim. Bu kitapta bir şeyler eksikti. Belki de bu, sittin sene çıksın diye beklediğim içindir. (Çok mantıklı geliyor.) Bu kitaptaki asıl bomba, Nevada'nın kardeşleriyle yeğenlerinin güçlerini öğrenmemiz oldu. Üstelik Nevada'nın güçlerinin kaynağını da öğreniyoruz. White Hot yerine POWER INHERITED tarzı bir adla J. R. Ward'a rakip olabilirlerdi bence.

Okuyun, Okutturun...

Kan gölü götürdü. Güzel atışmalar okundu. Bir kez daha dünya kötülerin pis pençelerinden kurtarıldı. Nevada'nın manyak ailesi yürek ısıttı. Yani gene çok sevdiğim bir Ilona Andrews kitabı oldu. Üçüncü kitabı dört göz, yirmi parmak, iki toto ve uykusuz saatler heyecanıyla bekliyorum. Okumadıysanız, okuyun. Çünkü harika yazıyorlar.

Yorum Gönderme

0 Yorumlar