18 Temmuz 2016

KİTAP YORUMU: HAYALET KALP || ALI BENJAMIN
Kitapları en çok ne işleyeceklerini bilmediğimde seviyorum. İçeriği nedir, karakter kaç yaşında, Goodreads puanı neymiş, çağdaş mı veya paranormal mi? İşte bu soruların biri bile aklımda yanıtlanmamışsa, ben o kitabı okurken mutlu oluyorum. Hayalet Kalp'e de böyle başladım. Kitaplığımda duruyordu, okuyayım bari diyerek elime aldım.

Önce ufak bir kız hakkında olduğunu öğrendim, sonra bu kızın konuşmadığını. Nedenini merak ettim, konuşmamasının. E merak ettikçe de okudum. Bazen tahmin edilebilir oldu, bazen bir yere varacak mı diye meraklandım. Ama sonuçta sevdim.
Kitabın ciltli oluşu, içindeki şirin baskılar falan epey eğlenceli. Bir çocuğa alınır mı bilmem ama bence her yaştan insanın okuyabileceği, hoşça vakit geçirebileceği bir kitap. Duygulandığım bile oldu. İçinde bir de böyle lüzumsuz (tamam yer yer lüzümlu) bilgileri öğrenmekten hoşlanıyorsanız, bence bu kitapla epey hoş vakit geçirirsiniz. Şu karanlık günlerde günüme neşe saçtı. Öyle kahkahalarla gülmeyi falan beklemeyin ama. Dram türüne daha yakın. 

Sonuç olarak size önerdiğim bir kitap. Kitabı okuduktan sonra yazarın notuna da bir bakın. Eğer merak ettiğiniz video falan varsa, yazar bunları not düşmüş. Epey düşünceli bir hareket bence. İnsan bazen meraktan deli oluyor.

Ah, bir de not düşeyim. Bu kitap seri falan değil. Yani seri okumaktan bıktıysanız, buyurun.

0 Yorum:

Yorum Gönder